Regulamin Zawodów Szachowych dla dzieci do lat 7 (24 lutego, Pruszków, Szkoła Azymut, ul. Staszica 1)

1. Organizator: UKS STERNIK Pruszków


2. Terminy i miejsce: 24 II 2024, przy ul. Staszica 1, Pruszków (Szkoła Podstawowa Azymut). Dwa Turnieje dla dzieci w wieku do 7 lat (rok urodzenia 2017 i później) odbędą się w godzinach 10:00-12:30 w dniu 24-ego lutego (sobota). Rundy będą odbywały się po kolei, każda potrwa około 20 minut.

3. Systemy rozgrywek: dla obu: szwajcarski 7-rundowy, według tempa 7 minut i dodatkowych 3 sekund za każdy wykonany ruch.

4. Uczestnicy: Dzieci zagrają dwa oddzielne turnieje, w jednym z nich mogą zagrać wyłącznie posiadacze kategorii szachowych, a drugi jest przeznaczony dla początkujących, każdy z turniejów ma limit około 25 uczestników.

5.Wpisowe: Udział w turnieju jest bezpłatny.


6. Cel: Popularyzacja szachów, wyłowienie talentów, nabranie doświadczenia przez uczestników, przygotowanie do mistrzostw województwa przedszkolaków.


7. Nagrody: Puchary dla zwycięzców. Drobne nagrody oraz dyplomy dla wszystkich uczestników.


8. Zgłoszenia przez system chessarbiter na stronach turniejów:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_163/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_164/

ewentualnie na adres email sędziego: ponikowskip@gmail.com


9. Informacje dodatkowe: Na turnieju w grupie początkującej będą obowiązywały tylko niektóre przepisy FIDE. W szczególności nieprawidłowe ruchy nie będą przegrywać partii i będą cofane. Turniej ma charakter towarzyski i przygotowawczy do innych turniejów.
W grupie turniejowej dzieci z kategoriami szachowymi, będą obowiązywały pełne zasady turniejowe.